KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10634029
nr 1063 4029
Eduard Wiiralt
(1898-1954), Estland
Etsning, Eduard Wiiralt (1898-1954), Virve, signerad, 1943, motivet: 34x31
Eduard Wiiralt, estnisk målare född 1898, död 1954.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
14.000 kr
måndag 17 oktober 2016
kl 19:30:07
5.000 kr
5.400 kr
5.400 kr
5.400 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
5.600 kr
5.800 kr
6.000 kr (Budbetjänt)
7.200 kr
10.000 kr
10.000 kr
10.000 kr (Budbetjänt)
12.000 kr
13.500 kr
13.500 kr
13.500 kr (Budbetjänt)
17 okt